Światowy dzień kobiet w ICT

O połowę mniej dziewcząt niż chłopców w UE kończy studia magisterskie na kierunkach związanych z nauką przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.  Badania przeprowadzone przez Anesę Hosein na University of Surrey wskazują, że dziewczęta, które w wieku 13-14 lat grały w gry wideo ponad 9 godzin tygodniowo, ponad 3 razy częściej wybierają na studiach kierunki związane z technologią, inżynierią, matematyką czy fizyką. Dzisiaj, z okazji #girlsinictday, rozmawiamy z dr Hosein na temat jej badań oraz o sposobach podwyższenia wskaźnika zatrudnienia kobiet w obszarze nowych technologii.

Zapraszamy:https://www.isfe.eu/perspective/girls-who-play-video-games-are-three-times-more-likely-to-pursue-stem-careers-than-girls-who-dont/

Zapraszamy też maturzystki i studentki politechnik do aplikowania do programu stypendialnego “Nowe technologie dla dziewczyn”. Bo dzięki oferowanemu w jego ramach wsparciu merytorycznemu i finansowemu będą one mogły mieć faktyczny wpływ na tworzenie nowych technologii.

Spotkania z “Nowymi technologiami dla dziewczyn” odbędą się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Otwartego TYLKO DLA DZIEWCZYN akcji “Dziewczyny na politechniki!”.

www.dziewczynynapolitechniki.pl