STOWARZYSZENIE PRODUCENTÓW I DYSTRYBUTORÓW OPROGRAMOWANIA ROZRYWKOWEGO wraz z ISFE rozpoczyna kampanię #SeizeTheControls mającą na celu poinformowanie rodziców i graczy o odpowiedzialnym korzystaniu z gier wideo

ISFE, Europejskie stowarzyszenie branży gier wideo rozpoczyna przedświąteczną kampanię o nazwie „Seize the Controls„, której celem jest podniesienie świadomości na temat kontroli rodzicielskiej, ustawień i innych narzędzi dostępnych dla rodziców, opiekunów oraz wszystkich graczy.

Dyrektor generalny ISFE Simon Little powiedział: „Nasza branża ma najlepsze narzędzia do ochrony i zarządzania rozrywką, ale zdajemy sobie sprawę, że posiadanie tych narzędzi nie wystarczy. Musimy upewnić się, że wszyscy o nich wiedzą i wiedzą również, jak z nich korzystać. Kampania jest elementem działań prowadzonych przez krajowe stowarzyszenia w całej Europie, które podejmują liczne inicjatywy informacyjne i edukacyjne. Wraz ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia dzieci wyrażają swoje marzenia dotyczące prezentów. Jest to zatem dobry moment na rozpoczęcie kampanii, aby dać rodzicom czas na zebranie informacji o odpowiedzialnej rozrywce”.

Mówiąc o kampanii, Hans Martens, dyrektor ds. społeczeństwa cyfrowego w European Schoolnet, kierujący projektem Better Internet for Kids powiedział:: „Miliony młodych ludzi w Europie grają w gry wideo i wiemy, że wielu rodziców szuka informacji na temat tego, jak mogą zarządzać zabawą swoich dzieci. Cieszymy się, widząc takie inicjatywy – mające na celu podniesienie świadomości i zachęcenie zarówno graczy, jak i rodziców do zapoznania się z kampanią #SeizeTheControls – aby rozgrywka mogła być bezpiecznym, satysfakcjonującym, przyjemnym i pozytywnym doświadczeniem. ”   

Simon Little podsumował:„Bezpieczeństwo w Internecie jest priorytetem zarówno dla europejskich decydentów, jak i dla rodziców oraz przemysłu. Europejski sektor gier wideo może być dumny ze swojej wieloletniej historii zapewnienia dobrej ochrony i ciągłego zaangażowania w bezpieczeństwo. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy w Święta Bożego Narodzenia i później, do korzystania z wielu dostępnych narzędzi i rozmawiania ze sobą o tym, jak odpowiedzialnie korzystać z gier wideo.”

Kampania Seize the Controls jest dostępna tutaj.

Zachęcamy do zapoznania się z  przygotowanymi materiałami oraz ich pobierania i udostępniania rodzicom, współpracownikom, nauczycielom czy znajomym.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 odbędzie się we wtorek, 8 lutego 2022 r. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do inicjatywy „Razem na rzecz lepszego Internetu” poprzez szereg działań, inicjatyw i kampanii. Więcej informacji na www.safeinternetday.org

Więcej o planach ISFE na Dzień Bezpiecznego Internetu 2022: www.saferinternetday.org/supporters/isfe.