FIFA 20

27 września na półki trafia kolejna odsłona kultowego symulatora piłkarskiego. Gra ma już 26 lat!

EA Sports odpowiedzialne za produkcję, tradycyjnie postawiło na rzeczywistych zawodników i drużyny, które możemy poprowadzić do mistrzostwa. Tytuł firmują w tym roku m.in. napastnik Realu Madryt Eden Hazard, obrońca w Liverpoolu Virgil van Dijk, zaś w wersji Ultimate Edition legenda francuskiej piłki – Zinedine Zidane.

Względem poprzednich edycji gry EA wprowadziło trochę zmian w mechanice tak, aby zwiększyć realizm zabawy. Szczególny nacisk położono na zachowania bramkarzy i obrońców, ale także na automatykę wyboru zawodników przy stałych fragmentach gry. Zawodnicy sterowani przez komputer, którzy nie są przy piłce, mają się zachowywać mądrzej. Dodano także wiele drobnych modyfikacji – poszerzono margines błędów, które można popełnić wykonując piłkarskie triki, utrudniono wykonywanie podań, zwiększono celność strzałów.
Na dodatek koniec z sytuacjami, że wykonując przejęcie piłki, zaraz ją tracimy na rzecz rozpędzonego rywala, który dostaje w prezencie jeszcze lepszą okazję. Upraszczając – jeżeli odbierzemy piłkę, to na ogół już ją zachowamy.

Największą nowością tytułu jest jednak VOLTA Football – wychodzimy poza stadiony! Boiska ulokowano na dachach wieżowców, w podziemnych przejściach. To odejście od ryku stadionowych tłumów na rzecz rytmu ulic i boisk osiedlowych całego świata. Volta oferuje rozgrywki w następujących trybach:

  • 3v3 Rush (bez bramkarzy)
  • 4v4
  • 4v4 Rush
  • 5v5
  • Professional Futsal

Czekacie na ten tytuł, a może już kupiliście grę w przedsprzedaży?